Зміст
- Портрет продакта: скільки заробляє Product Manager та як ним стати
- Мануал для джуна. Product Manager в IT: на що звернути увагу початківцям та як пройти співбесіду
- Як стати .NET розробником. Перші кроки та поради
- Чим загалом займається Project Manager?
- Стрес та велике навантаження
- Чим відрізняється Product Owner від Продакт менеджера
Потрібно свою команду привчати до того, що вони спочатку мають пробувати закривати свої питання самостійно. Тільки якщо самостійно не вдається, варто звернутися до команди. І лише в останню чергу потрібно просити приєднатися product-менеджеру та іншим Вакансія Senior Product Manager (Mobile) управлінцям. Володіння англійською мовою є критично важливим — і для продакта оптимальним рівнем буде не B1/B2. Це повинен бути рівень, коли ви можете вийти на Zoom-call з людиною з іншої сфери, обговорити все необхідне, зрозуміти одне одного й зафіксувати важливу інформацію на папері. Також корисною буде бізнесова жилка, яка дозволяє бачити можливості для розвитку продукту та способи їхньої реалізації.
Портрет продакта: скільки заробляє Product Manager та як ним стати
Один із найдоступніших і найбільш цілеспрямованих способів здобути професію – це пройти спеціалізовані курси та програми сертифікації. Такі програми, як курс Product Owner від IAMPM, пропонують глибоке занурення в специфіку ролі, методології, а також розвиток необхідних навичок управління продуктом і командою. Сертифікація є чудовим способом демонстрації ваших знань і навичок потенційним роботодавцям. Ці програми не лише надають глибокі знання з Agile та Scrum, а й дають практичні рекомендації з управління продуктом. До речі, Кирило якось мав задоволення сам переконатися у тому, наскільки ця тема холіварна, коли написав статтю про свій досвід оунерства. Тому він записав окреме відео, де більш детально розповів про різницю між оунером, продактом та бізнес аналітиком.
Мануал для джуна. Product Manager в IT: на що звернути увагу початківцям та як пройти співбесіду
Product Manager пов’язує бізнес-стратегію, знання в галузі дизайну та потреби замовника з метою розробки продукту, який є актуальним, здійсненним та цінним. Product Managers орієнтовані на оптимізацію продукту для досягнення бізнес-цілей та потреб користувачів, одночасно максимізуючи рентабельність інвестицій. Основне завдання PM – робити все можливе для постійного вдосконалення продукту на кожній стадії його циклу. Тож тепер на проєктах є продакт-менеджери, які розвивають бізнеси та приносять ще більшу користь користувачам.
Як стати .NET розробником. Перші кроки та поради
Project Manager регулює обсяг робіт, стежить за тим, щоб команда не переоцінила свої сили і зробила його в строк, управляє ризиками, і багато іншого. Так, терміни на проєкті можуть бути дуже стислими, але потрібно організувати роботу так, щоб не втратити людей із команди. Можливе зростання до Head of PMO (Project Management Officer) та COO (Chief Operating Officer). Head of PMO відповідальний за розробку та впровадження політик, процедур і стандартів управління проєктами в усій організації, щоб забезпечити однакову та ефективну доставку проєктів. А COO (операційний директор) займається питаннями контролю всіх процесів відповідно до бізнес-моделі організації.
Чим загалом займається Project Manager?
Хороша новина полягає в тому, що так само, як Hard Skills, Soft Skills однозначно можна розвивати. Все починається з пізнання себе, наприклад, як ти схильний робити щось, що рухає тобою та як ти реагуєш на відгуки. З достатньою кількістю самоаналізу, трохи терпіння та бажання вдосконалюватися, ви можете розвинути м’які навички, які допоможуть виявити найкраще з усіх тих важких навичок, які ви засвоїли за ці роки. На ринку, що змінюється, абсолютно необхідні тверді навички. Все ще важливо, щоб водій автобуса мав посвідчення, суддя знав закони, а пілот міг літати на літаку. І, безумовно, корисно, якщо викладач математики може продовжувати розповідати нам, що насправді означає теорема Піфагора.
Завдяки product-менеджерам цими продуктами користуються мільйони людей. Вони виявили потребу цільової аудиторії, сформулювали позиціювання, протестували сотні гіпотез та прорахували unit-економіку. Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua.
Чим відрізняється Product Owner від Продакт менеджера
У Linkup Studio ми радимо клієнтам залучити продакт-менеджера, тому що він вміє ефективно використовувати обмежені ресурси та інвестувати гроші та час у найбільш потрібні бізнесу речі. Продакт-менеджери відповідальні за успіх продуктів на перетині бізнесу, технологій і дизайну. Продакт-менеджери тісно співпрацюють зі стейкхолдерами, розробниками, дизайнерами та маркетологами. Вони відповідають за те, щоб продукт був технічно якісним, надійним і комерційно успішним. Проте, незважаючи на практичні переваги поєднання ролей, важливо розуміти, що кожна з них має свою специфіку і внесок у розробку продукту. Навчання і розвиток навичок, специфічних для кожної ролі, можуть значно підвищити ефективність роботи над проєктами.
Людям уїдливим, які люблять розбиратися в деталях, які трохи перфекціоністи і не люблять, коли погано. Це він буде наполегливо вимагати, щоб ця кнопка була на один піксель більше, тому що незручно. А Project Manager буде з ним будується і вимагати, щоб ця вимога перенесли на наступні ітерації. Як і більшість авторів, Піхлер не робить принципової різниці між продакт-менеджером (product manager) та власником продукту (product owner). Як вважає Володимир, це один з найцікавіших досвідів, бо на аутсорсі є можливість працювати в різних доменах (або спеціалізуватись на якомусь конкретному), побачити купу продуктів, знати багато людей.
Її розмір залежить від досвіду фахівця, який обчислюється як у роках роботи, так і в кількості великих проєктів на рахунку менеджера. Також у розподілі зарплат задіяний географічний фактор (у столиці зарплата буде вищою), популярність і впливовість компанії, бюджет проєкту. Product Manager відповідає безпосередньо за сам продукт. Тому що він, як ідеолог бренду, постійно знаходиться в пошуках шляхів розвитку та вдосконалення продукту. Раджу також пройти курс із Project Management — це дуже структурує знання та дає інструменти й методики, актуальні на ринку. Я стартував у проєктному менеджменті без курсів, але мій шлях був дуже тернистим і довгим.
Щоб швидко запустити продукт та мінімізувати витрати на його реалізацію й удосконалення, як раз і потрібні продакт-менеджери. В багатьох IT-компаніях позиція project manager поділяється на Intern (Trainee), Junior, Middle і Senior. Посилання на трансляцію буде відправлене усім учасникам на пошту за годину до трансляції.
Якщо це роботи в галузі будівництва, непогано, щоб це була людина з досвідом роботи інженером виконробом, який знає, де яке рішення може підійти, тому що він знає, як цим будуть користуватися. Продакт-сеньйори зараз дуже потрібні, бо софтверна розробка переходить до самодостатності у питаннях генерації цінності для клієнта/замовника. Від них вже не очікують чіткого розуміння проблеми, яку вирішує продукт, чи аудиторії, для якої цей продукт створюється.
Вже достатньо триває суперечка щодо відносної важливості Hard та Soft Skill, яка робить нібито змагання між ними. Такий крок може вимагати значних фінансових вкладень і внутрішніх ресурсів. Бізнес може втратити стабільність доходів, попередні рейтинги користування продуктом та довіру користувачів.
Продакт менеджер та оунер можуть заміняти один одного, якщо вони того прагнуть і навчаються, бо інакше буде багато перешкод. Продакт оунер може замінити продакт менеджера, якщо в нього буде на те влада і навички/розуміння ринку. Продакт менеджер також може бути продакт оунером, якщо він співпрацює з командою розробки, але, скоріш за все, в нього не буде на це часу (бо немає продактів з вільним часом). Останнім часом в ІТ світі все більше дискусій з приводу різниці між Product Owner та Product Manager, а також відносно їх обов’язків.
- Здебільшого досвідчений РМ заробляє менше, ніж розробник (медіана $2500), проте більше, ніж QA-спеціаліст ($1500).
- Це коли менеджер розуміє, що в продукті можна було б покращити, приходить до команди та вони разом реалізують це.
- Отже, продакт-менеджер потрібен компаніям на будь-якому етапі їхнього розвитку.
- Але якщо кодинг — не ваше, натомість ви любите взаємодію з людьми та маєте лідерські якості, можна спробувати «пірнути» в роботу проєкт-менеджера.
- Ще може бракувати досвіду на новому ринку, що призведе до неефективних маркетингових кампаній.
- Заповніть, якщо ви не проти, щоб ми могли зв’язатись у випадку потреби.
Наприклад, клієнт просить додати в мобільний додаток ще один спосіб реєстрації. Відповідно, збільшується scope робіт, і команді потрібно або збільшити cost, або збільшити timeline проєкту. Проєкт-менеджер щодня спілкується з клієнтами, і 99% з них — англомовні. Якщо ви не можете розповісти на зідзвоні, чим займається команда, та проговорити scope робіт — далі інтерв’ю з рекрутером ви не зайдете. Підкреслити увагу до деталей і здатність до адаптації під час коригування на льоту, щоб підвищити відстаючу продуктивність, а також відданість прийняттю рішень на основі даних.
Однак і вони постають перед викликами, які допоможе подолати продакт-менеджер. Отож розгляньмо, навіщо великим компаніям цей фахівець. Є багато визначень цієї посади, які варіюються залежно від індустрії, характеристик продукту та розміру компанії. Якщо до кінця не вирішили, чи хочете ви переходити на цю роль, залиште заявку в нас на сайті й менеджер визначить ваші потреби, цілі та завдання. Ми допоможемо точно визначитися, чи потрібне вам навчання і чи підходить ця роль для вас.
Робота в кращіх IT командах https://wizardsdev.com/
최신 댓글